Naša ponuka

Konfigurátor vozidiel

Newsletter

Alfa Romeo Stelvio

PREBUĎTE V SEBE VODIČSKÚ VÁŠEŇ

Stelvio01.jpg

Nadšenie z veľkolepého debutu

Už od svojho vzniku Alfa Romeo tvorí vozidlá, ktoré menia spôsob, akým jazdíme a milujeme naše autá – unikátne dizajnové a technologické skvosty, ktoré sú neprestajne obdivované a nasledované. Dnes značka Alfa Romeo zaznamenáva nový míľnik vo svojej viac než 106-ročnej histórii.

Výkonné hliníkové motory dodávajúce najlepšie zrýchlenie v triede, pohon všetkých kolies Q4, dokonalý pomer hmotnosti 50/50, tie najlepšie svetové technológie a bezpečnostné systémy, najlepší prevod riadenia v triede a karbónový kľukový hriadeľ: Stelvio je tu, aby splnilo najvyššie očakávania každého nadšenca a vodiča na neprekonateľný pôžitok z jazdy. Stelvio kombinuje komfort a všestrannosť SUV s neskrotným športovým duchom, aký dokáže ponúknuť len pravá Alfa Romeo.

 

 

Stelvio02.jpg

Nezameniteľná emócia

Ikonický dizajn Alfa Romeo dal tvar jedinečnému SUV. Unikátne, esenciálne rysy nadväzujú na dizajnový odkaz značky a zachytávajú štylistickú jednotu novým modelom Giulia. Prémiový a inšpirovaný svojimi predkami, tento dizajnový prístup je výnimočný a účelný zároveň. Zovňajšok je vymodelovaný okolo mechanického jadra, rovnako ako oblek ušitý presne na mieru pre telo atléta. Každý detail koncipovaný pre zvýraznenie aerodynamiky a podčiarknutie výkonu Stelvia, bez preháňania. U nás, v Alfa Romeo, to nazývame „Zmysluplná krása“.

 

 

Stelvio03.jpg

Viac než len SUV

Za hranicami svojej kategórie, Stelvio si zachováva silnú identitu Alfa Romeo a ostáva si plne vedomé svojho legendárneho talianskeho dedičstva. Stačí iba letmý pohľad a každý hneď rozozná nezameniteľnú trojuholníkovú prednú masku, výrazné línie a svalnaté zadné blatníky. Všetky prvky sú vyvážené, s ideálnym zmyslom pre dokonalé proporcie a harmóniu.

 

 

Stelvio04.jpg

Dokonale zameraný na vodiča

Interiér Stelvia reprezentuje prelomové zmeny vo svete SUV, s nevídanou vysokou, a zároveň športovou pozíciou za volantom, stvorenou pre dominanciu na ceste. Interiér je tvarovo čistý a minimalistický - každý detail je koncipovaný pre zvýraznenie zážitku za volantom, bez nadbytočných a rušivých prvkov. Vďaka Stelviu Alfa Romeo mení paradigmu kategórie SUV kombináciou priestrannosti, ergonomického komfortu a nevídaného štýlu.

 

 

Stelvio05.jpg

Emócie ukryté v unikátnych detailoch

Alfa Romeo pre Stelvio zvolila len tie najhodnotnejšie prvky interiéru, kombinujúc najmodernejšie technológie s komponentmi prvotriednej kvality. Základný dizajn palubnej dosky je elegantne rámovaný pravými materiálmi, ako napríklad pravou drevenou dýhou, či hliníkom. Športový kožou čalúnený volant je osadený integrovaným štartovacím tlačidlom. Sedadlá sú odeté v inovatívnej technickej tkanine a najkvalitnejšej koži Pieno Fiore.

 

 

Stelvio06.jpg

Nový vrchol inovácie

Najmodernejšie bezpečnostné technológie a riešenia nevídané vo svojej kategórii. Alfa Romeo nasledovala tie najambicióznejšie ciele – predstaviť vynikajúce inovácie a zároveň zachovať vernosť unikátnej filozofii tvorenia áut. Stelvio predstavuje celý rad prelomových technologických riešení, ako napríklad svetový integrovaný brzdový systém (IBS), autonómne núdzové brzdenie (AEB) s rozoznávaním chodcov a celokarbónový kľukový hriadeľ. Stelvio je tu, aby prepísalo históriu kategórie SUV a nasmerovalo ju k emóciám.

 

 

Stelvio07.jpg

Prvotriedne bezpečnostné systémy

Každé Stelvio ponúka v štandardnej výbave systém varovania pred čelným nárazom (FCW), systém autonómneho núdzového brzdenia (AEB) s funkciou detekcie chodcov a sledovanie jazdných pruhov (LDW). Na objednávku môže byť prvé SUV od Alfa Romeo vybavené adaptívnym tempomatom (ACC) a monitoringom mŕtveho uhla (BSM) s detekciou pohyblivých prekážok pri cúvaní pre ešte vyššiu bezpečnosť.

 

 

Stelvio08.jpg

Exkluzívna premiéra

Integrovaný brzdový systém je exkluzívne brake-by-wire riešenie od Alfa Romeo, svetový unikát dodávajúci okamžitú a presnú odozvu za každých podmienok. Systém dosahuje najlepšiu brzdnú dráhu v triede a zabraňuje vibráciám ABS pri núdzovom brzdení, zatiaľ čo jeho unikátna architektúra prináša výraznú úsporu hmotnosti. Vďaka schopnostiam tohto brzdového systému dokáže Stelvio zo stokilometrovej rýchlosti zastaviť len na 39 metroch.

 

 

Stelvio09.jpg

Pokročilé spojenie človeka a stroja

Stelvio využíva úplne nový infotelematický systém so širokouhlým farebným displejom s uhlopriečkou až 8.8” a 3D navigáciou ovládaný intuitívnym otočným ovládačom na stredovom tuneli. Systém ponúka pokročilé hlasové ovládanie a plnú kompatibilitu s mobilnými zariadeniami s operačným systémom iOS alebo Android. Stelvio tiež môže byť vybavené špičkovým audio systémom od firmy Harman Kardon, ktorý vďaka svojej sile až 14 reproduktorov a zosilňovača ešte viac znásobí pôžitok z jazdy.

 

 

Stelvio10.jpg

Viac priestoru pre vaše zmysly

Pri navrhovaní Stelvia sa Alfa Romeo zamerala na pozíciu vodiča: je vysoká ako v iných SUV pre dominanciu na ceste ale zároveň bola navrhnutá aby poskytla športový pocit za volantom. Na palube Stelvia je pôžitok z jazdy v štýle Alfa Romeo zdieľaný so všetkými pasažiermi. Architektúra interiéru je jednoduchá a funkčná, navrhnutá pre pohodlnú jazdu troch pasažierov na zadných sedadlách, s jednoduchým prístupom na sedadlá a zväčšeným priestorom pre kolená a nohy. Batožinový priestor, vybavený elektrickými dverami, pojme 525 litrov batožiny s možnosťou jednoduchého sklopenia zadných sedadiel pre ešte viac objemu.

 

 

Stelvio11.jpg

Neprekonateľná emócia za volantom

Stelvio je pripravené zdolať každú cestu, nasledujúc inštinkt a charakter vodiča. Vždy zaručuje športové a presné riadenie vďaka unikátnym dynamickým riešeniam a odľahčenej konštrukcii. Stelvio prináša najlepší prevod riadenia v triede vďaka patentovanému zaveseniu AlfaÔLink a ideálnemu rozloženiu hmotnosti 50/50. Bočné a zadné panely karosérie z hliníku spolu s hliníkovým motorom sú špecificky navrhnuté pre úsporu hmotnosti. Revolučný pohon všetkých kolies Q4 dopĺňa rad jedinečných inovácií, ktoré značka Alfa Romeo prináša do kategórie SUV

 

 

Stelvio12.jpg

Vytvorený pre dominanciu na každej ceste

Prvé SUV od Alfa Romeo je na objednávku vybavené exkluzívnym pohonom Q4 navrhnutým pre dokonalú kontrolu nad výkonom v každom okamihu. Systém Q4 neustále monitoruje a rozoznáva vlastnosti povrchu a jazdný štýl vodiča aby zabezpečil ideálnu distribúciu krútiaceho momentu medzi nápravy. Vďaka jeho unikátnej technológii systém garantuje výkon a bezpečnosť tradičného pohonu všetkých kolies spolu s nekompromisným pôžitkom z jazdy s pravým zadným pohonom od Alfa Romeo.

 

 

Stelvio13.jpg

Dynamická dokonalosť

Stelvio bolo navrhnuté aby poskytovalo to najlepšie ovládanie a komfort. Tieto vynikajúce výsledky boli dosiahnuté vďaka dokonalému rozloženiu hmotnosti, 50% na zadnú a 50% na prednú nápravu, patentovanému systému zavesenia AlfaÔLink a najlepšiemu prevodu riadenia v triede. Predné lichobežníkové zavesenie s dvoma priečnymi ramenami udržuje predné kolesá v dokonale kolmej pozícii voči povrchu vozovky, čím prispieva k maximálnej priľnavosti a presnosti riadenia. Zadné zavesenie zabezpečuje vysokú priľnavosť bez kompromisov voči prémiovému komfortu. Vysoká miera použitia hliníka a kompozitných materiálov navyše prispela k zníženiu celkovej hmotnosti.

 

 

Stelvio14.jpg

Bod zlomu v pôžitku z jazdy

Jednoduchým otočením ovládača AlfaÔDNA si vodič môže vybrať z troch rozličných jazdných módov. Tento systém mení dynamiku riadenia upravením nastavenia motora, citlivosti brzdového systému, pomeru prevodových stupňov a systémov ESC a ASR. Výsledok? Doposiaľ nevídané SUV, ktoré ponúka 3 rozličné jazdné štýly.

 

 

Stelvio15.jpg

Emócie z riadenia dosiahli nové dimenzie

Môže vôbec nejaké SUV ponúknuť rovnaké emócie ako športový sedan? Odpoveďou na túto otázku je Stelvio. Je skonštruované tak, že skutočné potešenie z jazdy Alfa Romeo ešte umocňuje a zintenzívňuje. V exkluzívnej premiére sa tu predstavuje vyššia športová pozícia. Pocity, ktoré zažijete za volantom Stelvia, sú vo svete SUV doslova dychberúce. Poďme to zažiť.

 

 

Stelvio16.jpg

Planúca vášeň

Stelvio ponúka dva výkonné Turbo benzínové motory: 200k a 280k a 2.2 Turbo diesel 210k motor so systémom pohonu všetkých štyroch kolies Q4. Pre ďalšie posilnenie zážitku z jazdy je modelový rad doplnený 2.2 Turbo dieselovým motorom s výkonom 180k a pohonom zadných kolies. Kvôli ľahkosti a väčšej efektivite sú všetky pohonné jednotky modelu Stelvio vyrábané s hliníkovým blokom motora a pracujú v spojení s 8-stupňovou automatickou prevodovkou. To znamená, že dokážu ponúknuť najpokrokovejšiu a najefektívnejšiu technológiu v oblasti plynulosti, komfortu a výkonu.

 

 

Stelvio17.jpg

Zarputile hľadanie dokonalosti

Stelvio prináša vynikajúci pomer výkonu a hmotnosti vďaka rozsiahlemu použitiu ultraľahkých materiálov: uhlíkových vlákien pre kľukový hriadeľ, hliník pre prednú a zadnú kapotu, dvere, blatníky, motor a zavesenie. Osemstupňová automatická prevodovka a špeciálny jazdný mód pre zvýšenú účinnosť ešte väčšmi prispievajú k úspore paliva a redukcii emisií bez kompromisov v oblasti riadenia a výkonu.

 

 

Stelvio18.jpg

Vyberte si svoje Stelvio

Objavte dokonalosť prvého SUV od Alfa Romeo v jeho troch verziách: Stelvio, Stelvio Super a najexkluzívnejšie Stelvio First Edition. Všetky tri ponúkajú bohatú technickú výbavu, komfort a bezpečnosť pre nekompromisný pôžitok z jazdy.

Hlavná štandardná výbava: Navyše k výbave Stelvio, Stelvio Super exkluzívne ponúka: Navyše k výbave Stelvio Super, First Edition exkluzívne ponúka:
• 17" zliatinové kolesá • Svetlé prahové lišty dverí • 20” zliatinové kolesá
• LED zadné koncové svetlá • Dvojtónový prístrojový panel a obloženie dverí (čierna/červená/hnedá) • Bi-xenónové svetlomety
• 6.5" širokouhlý farebný displej • Kožené a látkové čalúnenie (v 3 farebných variantoch) • Farebné brzdové strmene
• Audio systém s 8 reproduktormi   • Prvotriedne kožené sedadlá
• Kožou čalúnený volant   • Elektricky nastaviteľné predné sedadlá v 8 smeroch s bedrovou opierkou nastaviteľnou v 4 smeroch a s pamäťovou funkciou
• Čierne textilné sedadlá   • Predné vyhrievané sedadlá
• Senzor stmievania   • Obloženie interiéru z pravého dreva (orech alebo sivý dub)
• Tempomat   • Pádla prevodovky pod volantom
• Zadné parkovacie senzory   • Balík audio výbavy
• Elektrické dvere batožinového priestoru a bezkľúčové odomykanie   • Autonómne núdzové brzdenie (AEB)
• Autonómne núdzové brzdenie AEB   • 7’’ farebný displej prístrojového panelu
• Sledovanie jazdných pruhov LDW   • 8.8” širokouhlý farebný displej s 3D navigáciou
    • DAB – digitálne audio vysielanie
    • Predné a zadné parkovacie senzory
Smižany

AUTO-VALAS s.r.o.
Mlynská 10
053 11 Smižany
e-mail: salonsnv@autovalas.sk
P. Valas: 0903 902 175
tel.: 053 / 429 70 63
fax.: 053 / 429 76 36

Prevádzka Košice

AUTO-VALAS s.r.o.
Pri Prachárni
040 11 Košice
e-mail: salonke@autovalas.sk
P. Valas: 0903 902 175
tel.: 055 / 789 70 63
fax.: 055 / 789 70 50

POPRAD

AUTO-VALAS s.r.o.
Svitská cesta 5035/5,
058 01 Poprad ( Shopping Centrum Tatry)
e-mail: salonpp@autovalas.sk 
tel.: +421 0918 410 225

Odťahová služba

NON-STOP
tel.: 0918 721 376

 

Otváracie hodiny
Kompletné otváracie hodiny tu >>