Nová Kia Sportage

Stvorená pre nekonečnú inšpiráciu.

Atraktívny moderný dizajn SUV
Výkonná hybridná hnacia sústava
Priestranná a všestranná kabína
7-ročná neobmedzená záruka

Ostaň v pohode, vďaka 7-ročnej záruke je bezpečné vlastniť vozidlo Kia.

Cenník na stiahnutie

Preskúmaj cenník novej Kia Sportage.
Stiahnuť PDF

Nová Kia Sportage

Stvorená pre nekonečnú inšpiráciu.

Zoznám sa s úplne novým SUV Kia Sportage.

Ponúka nízke emisie a veľký výber pohonov. Má 4 rôzne hnacie sústavy, vrátane hybridnej, plug-in hybridnej a polohybridnej, pričom každá z nich v ponuke aj pre úroveň výbavy GT-Line. Ktorú si vyberieš?

Dizajn

Pokročilý dizajn pre inšpiratívnu myseľ.

Inšpirované prírodou. Plné sebavedomia.

Úplne nová rodina vozidiel Kia Sportage.

Impozantný vzhľad.

Elegantné, no zároveň mohutné povrchové plochy inšpirované organickým tvarmi v prírode sa tu spájajú so zložitou grafikou a krásnymi detailmi. Dodávajú SUV dynamický a priebojný charakter na ceste spolu s exkluzívnym postojom.

Odvážna a smelá povaha

Nový dizajn sa vyznačuje sebavedomejším, energickejším a všestrannejším charakterom, s ostrými a napnutými líniami, ktoré sa vlnia pozdĺž kultivovanej karosérie, a umocňujú tak napätie štýlových prvkov.

Predná časť s okamžitým účinkom

Kultové vyjadrenie dizajnu: Integrovaná čierna mriežka chladiča s detailnou sieťovinou so vzorom včelieho plástu sa tiahne po celej šírke masky v kontraste s futuristickými svetlami na denné svietenie LED v tvare bumerangu a výraznými maticovými svetlometmi LED.

Moderný typický tigrí nos

Hoci kultová mriežka chladiča v tvare tigrieho nosa, typická pre značku Kia, tvorí ústredný bod dizajnu, vizuálnu silu prednej časti dodáva jemná rovnováha medzi zložitosťou spletitého a technického dizajnu prednej masky a jednoduchosťou hlavných povrchov, vrátane vystúpeného blatníka.

Športová silueta

Bočný profil vzdáva hold svojej tradícii športového úžitkového vozidla a vďaka napnutým líniám vytvára mohutný, no pritom kultivovaný charakter na ceste. Športový rodokmeň vozidla ešte viac umocňujú nové chrómové a čierne obruby okien spolu s čiernou strechou, ktorá zároveň zvýrazňuje architektonicky dynamický zadný stĺpik.

Výrazne moderná zadná časť

Akcent spájajúci „žiletkové“ zadné svetlá LED vytvára vzadu ohromujúco široký dojem. Zadný stierač je skrytý v strešnom spojleri, čo dodáva zadnej časti čistý a moderný vzhľad a vodičovi zlepšuje výhľad dozadu. Spodný nárazník vo farbe karosérie má čistý a moderný vzhľad – s odrazkami a hmlovými svetlami uloženými vo vnútri lesklého čierneho alebo pololesklého chrómového obloženia, ako aj s pololesklým chrómovým difúzorom.

Kabína zameraná na vodiča.

Luxusná kabína, ktorá je moderná, prehľadná a bez zbytočností. Je navrhnutá s nezameniteľným zameraním na vodiča – od špičkového integrovaného zakriveného displeja cez športový čierny kožený volant v tvare písmena D až po stredovú konzolu s voličom prevodovky.

Výnimočná priestrannosť

Väčšie rozmery vo všetkých smeroch: v prepracovanej kabíne máš k dispozícii všetok potrebný priestor, pričom cestujúci na sedadlách v druhom rade majú pozoruhodne veľký priestor na nohy. A k tomu množstvo šikovných úložných priestorov pre vodiča i všetkých cestujúcich.

Luxusné detaily, ktoré inšpirujú

Kultivovaný priestor s dômyselnými dizajnovými vylepšeniami po celom vozidle nastavuje nový štandard v segmente SUV. Nevynímajúc luxusnú hliníkovú úpravu palubnej dosky a dverí, jemne prepracované športové vetracie otvory s pololesklou chrómovou obrubou a okolité osvetlenie.

Kde sa ergonómia snúbi s inováciami

Ergonomické usporiadanie kabíny ponúka najnovšie výdobytky z oblasti prelomových technologických inovácií – napríklad dotykový displej s viacerými režimami, ktorý ti umožňuje jednoduchým dotykom prepínať medzi ovládaním informačno-zábavného systému a nastaveniami klimatizácie.

Nadštandardné pohodlné sedadlá

Všetky sedadlá sú dokonale vypracované a obsahujú mäkké materiály príjemné na dotyk, sofistikovanú drobnokresbu a možnosti dynamického farebného vyhotovenia. Ešte viac inovácií prináša sedadlo vodiča a spolujazdca, ktoré majú mimoriadne pohodlnú a štíhlu športovú konštrukciu.

Načerpaj energiu jazdou v jednom z elektrifikovaných modelov Kia.

#GoElectric

Mild Hybrid pohon

Využi inteligentnú asistenciu výkonu

Dodatočný výkon na zaistenie jazdy s nízkymi emisiami bez potreby dobíjania zo siete. Vďaka dômyselnému spojeniu 1,5-litrového zážihového preplňovaného motora Smartstream s výkonom 160 k so 48-voltovým lítiovo-iónovým akumulátorom dokáže polohybridný systém od spoločnosti Kia znížiť spotrebu paliva i úroveň emisií vozidla. Ba čo viac, tento integrovaný „e-systém“ rekuperuje kinetickú energiu počas fázy spomaľovania, a pri zrýchlení tak poskytuje podporu krútiaceho momentu.

Výhody polohybridného pohonu

Jazda s nízkymi emisiami vám môže priniesť výhody v oblasti daní, nákladov aj prístupu do miest. Vlády v niektorých európskych krajinách podporujú polohybridné vozidlá daňovým úľavami a dotáciami na ich kúpu. A v mnohých mestách majú polohybridné vozidlá povolený vstup do nízkoemisných zón: to znamená, že sa dostaneš aj tam, kam iní nemôžu.

Štartovanie, podpora krútiaceho momentu, jazda ustálenou rýchlosťou

Napájanie z akumulátora napomáha tichšiemu chodu motora, čím sa zvyšuje krútiaci moment a spotrebuje sa menej paliva. Motor sa spúšťa pomocou „e-systému“, ktorý zabezpečuje rýchly a hladký štart. Pri zrýchľovaní alebo jazde do kopca „e-systém“ poskytuje podporu krútiaceho momentu odberom energie z akumulátora. Pri jazde ustálenou rýchlosťou spaľovací motor čiastočne dobíja akumulátor, ak je jeho úroveň nabitia nízka.

Jazda na voľnobeh, dobíjanie akumulátora, systém automatického vypnutia a zapnutia motora

Polohybridná technológia znižuje náklady na pohonné hmoty a produkciu emisií bez toho, aby si musel vynaložiť dodatočnú námahu! Keď na modeloch s inteligentnou manuálnou prevodovkou (iMT)9 zdvihneš nohu z plynového pedála a necháš vozidlo ísť na voľnobeh, motor sa vypne, čo vedie k úspore paliva. Pri spomaľovaní alebo brzdení energia vytvorená pohybom vozidla dobíja akumulátor. Pri spomaľovaní až do úplného zastavenia sa spaľovací motor automaticky zapne, aby sa šetrilo palivo.

Digitálna možnosť nabíjania

Rozbehni sa a nabíjaj takmer kdekoľvek.

Verejné nabíjanie

S Kia získaš prístup k rozsiahlej a neustále sa rozrastajúcej sieti nabíjacích staníc. Nielenže ti poskytneme mapu so všetkými nabíjačkami, ale uľahčíme aj proces platby pomocou nášho integrovaného systému „všetko v jednom“. Okrem toho máš možnosť nainštalovať si doma súkromnú nabíjaciu stanicu s pomocou našich autorizovaných partnerov.

Kontakt na predajcov

Ing. Tomáš Varga

Vedúci predajca

Martin Šesták

Predajca

Ing. Igor Žák

Predajca

Back to top