O spoločnosti

História a súčasný stav podnikateľskej činnosti

Firma Auto-Valas spol. s r. o., je právny subjekt podnikajúci v oblasti predaja automobilov a poskytovania služieb motoristom. Bola založená spoločenskou zmluvou dňa 20.8.1993, zápis do obchodného registra bol vykonaný dňa 8.12.1993. Firma sídli na Mlynskej ulici č.10 v Smižanoch.
Zakladateľmi sú Ing. Peter Valas a Ondrej Valas. Súčasnými majiteľmi a zároveň konateľmi sú manželia Peter a Elena Valasovi.

Hlavným poslaním firmy je poskytovanie komplexných služieb motoristom.

Motto „náš zákazník  – náš pán“, nám nie je cudzie a vážime si každého zákazníka.

V tomto motte sa  skrýva aj osobitný vzťah k zákazníkovi, priam rodinný. Po viac ako 15 ročnom pôsobení na trhu áut a poskytovaním komplexných služieb motoristom našej rodinnej firmy,  zákazníci  používajú slangovo, že „ idú do Valasa„. Z tohto  dôvodu sme sa rozhodli k priblíženiu k zákazníkovi aj zmenou mena z AUTO-VMV na AUTO-VALAS.

Činnosti spoločnosti

Hlavnou činnosťou spoločnosti je predaj automobilov a poskytovanie služieb motoristom.
Od roku 1996 je firma autorizovaným predajcom značky FIAT a  ALFA Romeo– predaj nových vozidiel a náhradných dielov, zabezpečuje záručný a pozáručný servis  pre vozidlá spoločnosti Fiat Group, kde patria značky Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Fiat Profesional, Jeep, Abarth.. Spoločnosť sa  zaoberá  taktiež nákupom a predajom ojazdených aut to aj iných značiek a taktiež kompletnými opravami a servisom automobilov  iných značiek. Predáva náhradné diely, autodoplnky a príslušenstvo, vykonáva pneupráce, karosárske práce, nastavovanie geometrie, všetko na najmodernejšej technológii v regióne. Firma taktiež vykonáva odťah automobilov.

PREVÁDZKA SMIŽANY S 3 STREDISKAMI: Autorizovaný predaj vozidiel  osobných a úžitkových  značky Fiat, predaj ojazdených vozidiel a autorizovaný servis značiek Fiat, Alfa.
PREVÁDZKA KOŠICE SO 4 PREVÁDZKAMI sa náchádza v katastrálnom území Košice, pri obchodnom centre Carrefour.
Z pohľadu zamerania prevádzky objektu ide o strategicky situovanú stavbu susediacu s benzínovým čerpadlom, Obchodným centrom Carrefour a Mestskou tržnicou.
AUTORIZOVANÝ PREDAJ VOZIDIEL  OSOBNÝCH A ÚŽITKOVÝCH  ZNAČKY FIAT,  AUTORIZOVANÝ PREDAJ VOZIDIEL ALFA ROMEO, PREDAJ OJAZDENÝCH VOZIDIEL A AUTORIZOVANÝ SERVIS ZNAČIEK FIAT, ALFA ROMEO.

Ponuka služieb

Škála ponúkaných služieb je pestrá a široká. Začína sa predpredajným servisom automobilov /aj ojazdených/, pokračuje najrozličnejšími opravami a údržbou automobilov, ako je napríklad poskytovanie týchto prác:

 • emisné kontroly na emisný systém RKAT,
 • brzdová stolica,
 • karosárske práce na karosárskej stolici Celette,
 • opravy a meranie náprav automobilov na zariadení Nussbaum,
 • pneupráce – na kompletne vybavenom pracovisku Pneuservisu – Vyvažovačka CEMB,
 • meranie a nastavovanie geometrií na PC zariadení značky Bosch,
 • meranie a opravy brzdovej sústavy automobilov na zariadení  MAHA,
 • meranie a kontrola výfukového systému na zariadení SUN 1200,
 • diagnostikovanie porúch motora a elektroniky automobilov na PC zariadení Examiner,
 • komplexné čistenie interiéru a exteriéru automobilov,
 • záručné a pozáručné prehliadky automobilov, bežné výmeny prevádzkových kvapalín a spotrebného materiálu automobilov,
 • plynofikácia všetkých druhov automobilov,
 • lakovnícke práce.

Poloha

Komplex autosalónu a autoservisu v Smižanoch sa nachádza v katastrálnom území Smižany, pri hlavnej ceste spájajúcej Sp. Novú Ves, Smižany a Slovenský raj.
Poloha autokomplexu je veľmi výhodná. Ide o mimoriadne frekventovanú štátnu cestu Poprad – Spišská Nová Ves.  Vzdialenosť od Sp. Novej Vsi, ktorá je okresným mestom s počtom obyvateľov cca  40 tisíc,  autom je do  5 minút a do Slovenského raja, ktorý je turistickým magnetom do 10 minút. Z pohľadu zamerania  prevádzky objektu ide o strategicky situovanú stavbu susediacu s benzínovým čerpadlom, čerpadlom LPG a inými prosperujúcimi firmami.
Autokolmplex v Košiciach sa náchádza v katastrálnom území Košice, pri obchodnom centre Carrefour.

Back to top